Psichologinės įtampos, problemos ir stresai – tai mūsų kasdieninė realybė. Gyvenimas nuolat kelia savo reikalavimus ir iššūkius, tempas tik didėja ir dar didės. Mus valdantis pagrindinis jausmas dažniausiai būna nerimas. Todėl ypač svarbu žinoti kaip su tuo nerimu ir įtampa susitvarkyti ir atrasti ryšį su savo resursais, jėgomis ir galimybėmis. Laimės jausmui ir gerai savijautai reikia būti savimi, jausti ryšį su savimi ir tik tada gali pasikeisti gyvenimas norima kryptimi.
_____________ TEMOS:
1 PASKAITA
ŽMOGAUS EMOCIJŲ ĮVAIROVĖ IR FUNKCIJOS. – Emocijų prigimtis. – Žmogaus emocijų įvairovė ir funkcijos. – Emocijos, nuotaika ir temperamentas – panašumai, skirtumai ir sintezė. – Diskretinės emocijos darbe. – Pagrindinės suaugusių emocijos – Užslopintų emocijų signalai kūnui ir psichikai. ŠEŠI BŪDAI PALEISTI NEIGIAMAS EMOCIJAS IR ĮTAMPAS. UŽDUOTYS. Namų darbai.
2 PASKAITA
STRESAS – DRAUGAS AR PRIEŠAS? – Streso samprata. – Streso procesas. – Streso mechanizmas – adaptacinis sindromas. – Distresas ir eustresas. STRESAS IR SVEIKATA. – Streso ir laimės hormonai. STRESO VALDYMO BŪDAI. UŽDUOTYS. Namų darbai.
3 PASKAITA
NEIGIAMŲ EMOCIJŲ VALDYMAS IR STRESO ĮVEIKA. EMOCINĖS LAISVĖS TECHNIKA – Į KŪNĄ ORIENTUOTA PRAKTIKA. – Kūno, proto ir dvasinės psichologinės būsenos tarpusavio ryšys. – Kas užstrigo prote, tas užstrigo ir kūne. – Emociniai „kūno blokai“. – Psichosomatiniai sutrikimai. – Kaip patiems pašalinti savo įtampas? EMOCINĖS LAISVĖS TECHNIKA. – Emocinės laisvės technikos žingsniai. – Problemos suvokimas ir įvardijimas. – Pozityvus nusiteikimas savęs atžvilgiu. – Veiksmų nuoseklumas – aktyvių taškų ir zonų veikimas. – Poveikio testavimas. – Ką daryti, jei iš pirmo karto nepavyksta? UŽDUOTYS. Namų darbai.
4 PASKAITA
EMOCIJŲ VALDYMAS | STRESO ĮVEIKA. ĮVAIRŪS EMOCINĖS BŪSENOS SAVIREGULIACIJOS BŪDAI. – Kvėpavimo pratimai. – Emocinės būsenos savireguliacija per išorinę emocijų išraišką. – Veido raumenų atpalaidavimo pratimai. – Dėmesio koncentracijos pratimai. – Vizualizacijos pratimai. – Siužetinė vizualizacija. – Įtemptos situacijos savireguliacija. – Pirmoji pagalba po streso. – Neigiamų emocinių būsenų profilaktikos būdai. PIRMOJI PAGALBA PO STRESO. PRATIMAI. NEIGIAMŲ EMOCIJŲ PROFILAKTIKOS BŪDAI. VIZUALIZACIJOS PRATIMAI. UŽDUOTYS. Namų darbai.
_____________
Suteikiama PDF daloma medžiaga (paskaitų skaidrių formatu).
Kurso peržiūros trukmė – 2 mėnesiai, nuo prijungimo dienos.
Paskaitų peržiūrai reikalingas el. pašto formatas @gmail.com
Prisijungimas atsiunčiamas el. paštu – kelių valandų bėgyje.
DALYVIŲ DĖMESIUI! Fotografuoti, daryti AUDIO/VIDEO įrašus, filmuoti paskaitas, kopijuoti, platinti medžiagą, naudoti komerciniais tikslais – GRIEŽTAI DRAUDŽIAMA.